Nacházíte se:  Úvod    PROGRAM

PROGRAM

3. 11. 2022

08:00 – 09:00 Registrace účastníků
09:00 – 17:20 Konference KONSTRUKCE 2022
19:30 – 24:00 Společenský večer s rautem a ochutnávkou vína

4. 11. 2022

09:00 – 11:00 Generální shromáždění ČAOK (jen pro členy ČAOK)

 

HARMONOGRAM PŘEDNÁŠEK

Okruh 1 – Ocelové konstrukce v pozemním stavitelství

09:00 – 09:10 Zahájení – Antonín Pačes, prezident České asociace ocelových konstrukcí

09:10 – 09:30 Informace z technické komise České asociace ocelových konstrukcí
(Dalibor Gregor, Česká asociace ocelových konstrukcí)

09:30 – 09:50 Ocelářství v těžkých časech (Jiří Dufek, Ocelářská unie, a.s.)

09:50 – 10:10 Ocelárna ISDEMIR (Turecko) (Ing. David Šedlbauer PhD., ALLCONS Industry s.r.o.)

10:10 – 10:30 Stožáry Topolná 270 m – historie, životnost kotevních lan a experiment přetržení kotevního lana (Jiří Lahodný, EXCON, a.s.)

10:30 – 10:50 Přestávka

10:50 – 11:10 Chemické složení ocelí a zvýšení požární odolnosti žárovým zinkováním v EN1993-1-2:2021 (František Wald, ČVUT v Praze)

11:10 – 11:30 Důležité detaily svařování ocelové konstrukce pro žárové zinkování (Petr Strzyž, Asociace českých a slovenských zinkoven)

11:30 – 11:50 Návrh styčníků ocelových konstrukcí na účinky požáru (Batuhan Der, Martin Vild, Vojtěch Chalupa, IDEA StatiCa s.r.o., František Wald, ČVUT v Praze)

11:50 – 12:10 Rizika umísťování fotovoltaických elektráren na střechy z trapézových plechů (Jan Mařík, Jan Seifert, KONSTAT s.r.o.)

12:10 – 12:30 DSS a připravenost softwarů pro projektanty (Jan Princ, Construsoft s.r.o.)

12:30 – 13:30 Přestávka na oběd


Okruh 2 – Mosty

13:30 – 14:00 Připravované ocelové mosty na železnici (Jiří Krouský, Správa železnic, státní organizace)

14:00 – 14:30 Ocelové mosty na silnicích a dálnicích (Jiří Hlavatý, Ředitelství silnic a dálnic ČR)

14:30 – 15:00 Úskalí projektu a provádění výsuvu mostu Gottleubatalbrücke v Pirně (Marek Foglar, Libor Švec a kolektiv autorů divize 3, Metrostav a.s.)

15:00 – 15:20 Rekonstrukce mostu v km 0,989 na trati Havlíčkův Brod – Pardubice – Rosice nad Labem, SO 01 Most v km 0,989 (Libor Kožik, Radek Vévoda, Petr Šťasta, Gabriela Šoukalová, FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s.)

15:20 – 15:40 Most Kaliště – nadjezd přes D1 v km 24,6 (Jiří Jachan, Martin Pekár, Martin Sedmík, Ondřej Šabata, Valbek, spol. s r.o., Jakub Cejnar, Metrostav a.s., divize 3)

15:40 – 16:00 Přestávka

16:00 – 16:20 Děčín – železniční most přes Labe (František Sedláček, DT Mostárna, a.s.)

16:20 – 16:40 Rekonstrukce lávky pro pěší v Radotíně (Vladimír Janata, Jiří Lahodný, J. Pecina, EXCON, a.s.)

16:40 – 17:00 I/42 Brno VMO Tomkovo náměstí, I/42 Brno VMO Rokytova, SO 220 Lávka přes Svitavu (Libor Kožik, Šárka Trachtulcová, FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s.)

17:00 – 17:20 Most přes údolí Plavnice (Martin Sedmík, Ivan Belda, Jiří Jachan, Tomáš Jakubíček, Valbek, spol. s r.o., Oldřich Magnusek, DSC, a.s.)

19:30 – 24:00

  • Předání Ceny Pavla Juchelky
  • Předání ocenění „Vynikající diplomová práce v oboru ocelových konstrukcí“
  • Společenský večer s rautem
     

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu programu. Program bude postupně doplňován/aktualizován.