Nacházíte se:  Úvod    Program

Program

Konference KONSTRUKCE 2019

08:00 – 09:00 Registrace účastníků
09:00 – 18:00 Konference KONSTRUKCE 2019
18:00 – 19:00 Generální shromáždění ČAOK (jen pro členy ČAOK)
19:30 – 24:00 Společenský večer s rautem a ochutnávkou vína

Výběr z přednášek

Okruh 1 - Mosty

  • Financování dopravní infrastruktury
    (Zbyněk Hořelica, Státní fond dopravní infrastruktury)
     
  • Připravované železniční mosty na SŽDC v oblasti Stavební správy západ
    (Petr Hofhanzl, Správa železniční a dopravní cesty, státní organizace)
     
  • Ocelové konstrukce na stavbách ŘSD ČR
    (Jiří Hlavatý, Ředitelství silnic a dálnic)
     
  • Rekonstrukce mostu v km 1,429 trati Pňovany – Bezdružice
    (Petr Žákovec, Správa železniční a dopravní cesty, státní organizace)
     
  • Prodloužení tramvajové trati na Borská pole, Plzeň – SO 201 Tramvajový most přes I/27
    (Libor Kožík, FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s)
     
  • Ocelové železniční mosty přes Olši na stavbě "Optimalizace trati Český Těšín - Dětmarovice". Zkušenosti z výroby a montáže metodou postupného vysouvání.
    (Daniel Skura, OK Třebestovice, a.s.)

Okruh 2 - Ocelové konstrukce v pozemním stavitelství

  • Co vše lze na stavbách vidět aneb nevědomost investorů
    (Zdeněk Vít, SKÁLA & VÍT, s.r.o.)
     
  • Předpjaté ocelové konstrukce
    (Vladimír Janata, EXCON, a.s.)
  • Využití 3D laser scanneru pro mapování existujících ocelových konstrukcí
    (Tomáš Novotný, VŠB-TUO a NOVING OK s.r.o, Milan Foniok, NOVING OK s.r.o.)
     
  • Novinky v ochraně povrchů ocelových konstrukcí
    (Christoph Auner, překlad Iveta Spurná, Rembrandtin s.r.o.)
     
  • Nejčastější otázky zákazníků na žárové zinkovny
    (Petr Strzyž, Asociace českých a slovenských zinkoven)
  • Žárové zinkování výpalků
    (Vlastimil Kuklík, ČVUT v Praze, Fakulta strojní)
     
  • VSM a jejich brusiva na flexibilním podkladu – aplikace pro broušení kovů
    (Pavel Schreiber, VSM Abrasives s.r.o.)
     
  • Zvýšení únosnosti nosníků na klopení pomocí výztuh
    (Ing. Adam Kožoušek, IDEA StatiCa s.r.o.)
  • Evropská norma EN1993-1-14:2021 pro navrhování ocelových konstrukcí konečnými prvky
    (František Wald, Michal Jandera, ČVUT v Praze)
     
  • Informace z technické komise České asociace ocelových konstrukcí
    (Dalibor Gregor, Česká asociace ocelových konstrukcí)
     
  • Inovativní design mostových jeřábů
    (Jiří Herian, Konecranes and Demag s.r.o.)
     
  • Ficep – uznávaný výrobce strojů pro automatické zpracování oceli a plechů
    (Robert Štěpánek, MTL Austria)
     
  • Efektivnější BIM projektování a moderní řešení mostních konstrukcí - Tekla Structures 2019i
    (David Neužil, Jitka Kochtová, Construsoft s.r.o.)
     
  • Zefektivnění pracovního procesu: od statického návrhu k výrobní dokumentaci konstrukce ocelové haly
    (Petr Laník, Robert Krňávek, GRAITEC s.r.o.)

Organizátor si vyhrazuje právo na změnu programu. Program bude postupně doplňován/aktualizován.